Biuletyn Informacji Publicznej

www.kielce.uw.gov.pl

Ogłoszenia inne

Aktualnie znajdujesz się na:

Nabór wniosków w ramach Programu resortowego Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Centra opiekuńczo-mieszkalne" (edycja 2024)

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków na realizację zadania z zakresu wsparcia społecznego osób niepełnosprawnych w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” ogłoszonego w 2024 r.

Głównym celem Programu jest stworzenie warunków do niezależnego życia i funkcjonowania dorosłym osobom niepełnosprawnym z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, o których mowa w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych poprzez tworzenie i zapewnienie funkcjonowania placówek pobytu dziennego lub całodobowego.

Na realizację zadań w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy z Funduszu Solidarnościowego w roku 2024 – 30 mln zł. Wnioski składane są w wersji elektronicznej z wykorzystaniem Generatora Funduszu Solidarnościowego, dostępnym wyłącznie dla zarejestrowanych w systemie użytkowników.

Generator dostępny będzie pod adresem url: https://bfs.mrips.gov.pl

Gmina/powiat składa wniosek do właściwego wojewody za pośrednictwem Generatora Funduszu Solidarnościowego (załącznik nr 1 lub 1a do Programu):

w zakresie Modułu I - w terminie od dnia 1 lipca 2024 r. do dnia 16 sierpnia 2024 r.

w zakresie Modułu II - w terminie od dnia 1 lipca 2024 r. – nabór ciągły.

Szczegółowe informacje:

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1528,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-centra-opiekunczo-mieszkalne-edycja-2024.

Metryka strony

Data publikacji : 02.07.2024
Data wytworzenia : 02.07.2024
Data modyfikacji : 03.07.2024 Rejestr zmian
Wytwarzający / odpowiadający:
Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach
Osoba publikująca: Monika Miter